Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Cena obligacji a wiarygodność emitenta.

Oczywiście istnieją wyjątki typu USA – tutaj mamy do czynienia z najwyższa wręcz wiarygodnością , tak więc krótko mówiąc fakt jest taki , że wykupując obligacje Stanów Zjednoczonych nie powinniśmy liczyć na wysokie oprocentowanie. Podsumowując na pewno warto uświadomić sobie , że popierając coraz to nowe nieracjonalne pomysły rządów , mimo iluzorycznych krótkoterminowych korzyści tak naprawdę karzemy samych siebie , gdyż to właśnie my , nasze dzieci , wnuki i paradoksalnie rzecz biorąc wnuki naszych wnuków będą ten dług spłacać latami – w formie coraz to wyższych podatków. W końcu wiadomo , że pieniądze na spłatę zadłużenia nie będą spadać z nieba tylko będą ściągane w formie podatków od wszystkich przyszłych pokoleń. Dodatkowym argumentem dla osób które glosują na opcje polityczne które prowadzą dosyć luźną politykę fiskalną , są chętne do tego aby rozdawać wcale nie darmowe prezenty swoim wyborcom jest fakt , iż wysoki poziom zadłużenie w zdecydowanej większości przypadków prowadzi do drastycznego zwiększenia podatków już po kilku latach od rozpoczęcia procesu zadłużania , gdyż właśnie wtedy przypada termin spłaty pierwszych obligacji. W takiej sytuacji rząd ma do wyboru : albo obniżamy wydatki , albo zwiększamy podatki. W przypadku , gdy mamy do czynienia z rządem typowo populistycznym bardzo łatwo jest odgadnąć jaką ścieżką pójdzie rada ministrów. Niestety w każdej demokracji jest tak , że większość ludzi woli korzystać z usług tak zwanych świętych mikołajów (rządzących) niż podążać ścieżką ciężkiej pracy oraz rozwoju.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930