Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Co jest konieczne, aby w efektywny sposób prowadzić firmę?

8Prowadzenie firmy wymaga od osoby wypełniającej tę rolę posiadania szeregu cech osobowościowych i umiejętności, które sprawią, że proces ten będzie przebiegał w sposób efektywny. Należy zacząć od konieczności posiadania praktycznych umiejętności, które można nabyć między innymi na wielu – powszechnie organizowanych szkoleniach. Chodzi tutaj przede wszystkim o umiejętności menadżerskie z zakresu zarządzania. Są one niezbędne nie tylko po to, aby móc efektywnie kierować zatrudnionymi pracownikami, ale ułatwiają również skuteczne zarządzanie działalnością firmy, swoją własną pracą i czasem. Osoba posiadająca firmę, ale pozbawiona tych umiejętności narazi jej funkcjonowanie w dłuższej perspektywie czasowej na poważne zakłócenie powodując dezorientację wewnątrz firmy. Osoba prowadząca firmę powinna również posiadać chociaż podstawowe wiadomości z zakresu prawa i księgowości. Jest to niezbędne chociażby przy zawieraniu transakcji z klientami oraz zawieraniu interesów z innymi przedsiębiorstwami. Będziemy wtedy wiedzieli czy opłaca się nam rozpoczynać negocjacje z daną firmą i zapobiegniemy ewentualnym oszustwom.

W przypadku kiedy zostaniemy już oszukani przed daną firmę będziemy już posiadali wiedzę na temat tego, w jaki sposób ubiegać się o sprawiedliwość. Konieczna przy prowadzeniu firmy jest również wiedza z zakresu marketingu. Pozwala to na kierowanie produktów lub usług do odpowiednich (w sensie opłacalności) grup klientów, a także wdrażanie skutecznej strategii reklamowej. Prowadząc firmę warto posiadać również wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, które pełnią ważną rolę zarówno przy zakładaniu firmy, zatrudnianiu pracowników, a także już na etapie rozwijania działalności. Trudno sobie wyobrazić bowiem skutecznego kierownika, który nie potrafi przekonywać innych do swoich pomysłów, czy też z powodu swoich cech osobowościowych (zbytnia uległość lub zaborczość) nie jest w stanie skutecznie negocjować warunków zawieranych kontraktów. Aby zatem nabyć szereg wymienionych umiejętności warto zainwestować jak najszybciej w swój kapitał ludzki. Ułatwi nam to na pewno udział w szkoleniach menadżerskich, a także samodzielne poszerzanie wiedzy.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930