Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Co zyskami dzięki BIK ?

Każdej osobie która widnieje w ich bazie przyznaje określoną ilość punktów które mają wpływ na decyzję o przyznaniu pożyczki czy też kredytu , albo zakupu pralki na raty – gdyż warto podkreślić to właśnie ta osoba która udziela świadczenia pieniężnego powinna w sposób umiejętny określić ryzyko takiej transakcji , a dane z Biura Informacji Kredytowej czy też Krajowego Rejestru Długów mogą być tylko jedną ze składowych informacji która ma wpływ na ostateczną decyzję przyznania świadczenia czy też nie. Warto dodać , że nie każda osoba która zamierza wziąć kredyt , pożyczkę czy też kupić coś na raty zdaje sobie tak na prawdę sprawę czy ją stać na dane świadczenie finansowe. Człowiek bardzo łatwo ulega sugestii łatwych pieniędzy (szczególnie w czasach , gdy praktycznie każdy blok reklamowy w telewizji zawiera przynajmniej kilka takich ofert) , a nie zawsze zdaje sobie sprawę na co na prawdę go stać w tej chwili. Paradoksalnie więc usługi takich firm jak Biuro Informacji Kredytowej czy też Krajowego Rejestru Długów mogą wyjść osobą zadłużonym na dobre , gdyż na pewno czasami lepiej wziąć się porządnie za spłatę swoich długów (nawet kosztem pewnych wyrzeczeń) niż brać kolejne pożyczki – co może się skończyć tak naprawdę wpadnięciem w spiralę zadłużenia , spiralę z której bez fachowej pomocy będzie wyjść na prawdę ciężko.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930