Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Czemu tak bardzo się zadłużamy jako Państwo ?

Rząd aby zadowolić swoich wyborców musi co chwile podejmować co chwilę mniej lub bardziej racjonalne działania które mają doprowadzić do sytuacji w której możliwie jak największa część społeczeństwa będzie z nich zadowolona , a które paradoksalnie są ekonomiczne nie tylko nieracjonalne , ale czasami wręcz po prostu głupie. Takimi działaniami mogą być : utrzymywanie rozbudowanego systemu socjalnego , utrzymywanie nierentownych przedsiębiorstw w których skarb państwa ma jeszcze udziały takich jak kopalnie węgla , huty, stocznie – oprócz tego można dodać liczne przywileje różnych grup zawodowych jak nauczyciele,górnicy,policjanci,pracownicy wojska,sędziowie,urzędnicy oraz inne grupy społeczne. Rząd poprzez zwiększenie wydatków na które go nie stać (w tym celu należy generować co roku dług aby móc sprostać tym wydatkom) emituje rok rocznie obligacje zadłużając w ten sposób państwo. Obligacje dzielimy ze względu na czas który musi upłynąć , aby mogły zostać wykupione (oznacza to , że państwo w przypadku obligacji trzyletnich musi zwrócić dług z odsetkami dokładnie za trzydzieści sześć miesięcy) oraz ich oprocentowanie. Im kraj jest bardziej wiarygodny (tutaj mamy na myśli , jak często w przeszłości zdarzało się , że dany kraj nie wykupywał obligacji do których był zobowiązany – czyli po prostu nie zwracał długu w terminie) , oraz im kraj posiada mniejsze zadłużenie tym oprocentowanie na które pożyczają mu pieniądze inwestorzy jest niższe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930