Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Czy oszczędzanie pieniędzy na lokatach ma jeszcze …

W ciągu ostatniego roku bardzo mocno spadły stopy procentowe. Ma to niewątpliwie korzystny wpływ na konsumentów, którzy posiadają kredyty gotówkowe czy hipoteczne. Mniejsze pieniądze płacone na raty kredytów to bowiem dość spore oszczędności, które można przeznaczyć na inwestycje lub bieżącą konsumpcję. Jednak z drugiej strony również i lokaty, często o wiele szybciej, traciły na atrakcyjności. Odsetki z nich uzyskiwane są już bardzo niskie, przez co pieniądze trzymane na nich nie zawsze są wystarczająco dochodowe, by Polacy utrzymywali gotówkę w bankach. Coraz częściej decydujemy się na inwestycje w fundusze inwestycyjne czy chociażby akcje, które powinny przynosić zyski wyższe niż akcje. Jednak pieniądze powierzane funduszom czy też samodzielnie inwestowane na rynkach finansowych są obciążone o wiele większym ryzykiem finansowym, przez co możemy dość sporo gotówki stracić. Z drugiej jednak strony inwestycje tego typu mogą przynosić o wiele wyższe zyski, nawet kilkukrotnie wyższe niż najpopularniejsze na rynku lokaty bankowe.

Dla wielu osób jest to wystarczający motywator do tego, by wypłacać pieniądze z banków i kupować jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych czy też akcje spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Może się okazać, że takie decyzje będą bardzo korzystne z punktu widzenia naszych finansów. Jeśli uda nam się kupić akcje bardzo tanio i przetrzymamy je do czasu wzrostu gospodarczego, dochody mogą wynieść nawet kilkanaście procent średniorocznie, co jest wynikiem bardzo atrakcyjnym w porównaniu z lokatami bankowymi, które mogą netto przynosić jeden do dwóch procent w skali roku. Tak duża różnica zachęca więc coraz większe grono naszych rodaków do tego, by ryzykowali nieco bardziej i swoje oszczędności zamieniali w inwestycje na rynkach nieco bardziej dochodowych.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930