Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Czy trudno zacząć grać na Giełdzie Papierów Wartościowych ?

Jeszcze dobrych kilkanaście lat temu gra na Giełdzie Papierów Wartościowych była dosyć enigmatycznym zajęciem , pełnym prestiżu i tajemnicy. Oczywiście telewizja pokazywała od czasu do czasu samą giełdę i panów w eleganckich garniturach nerwowo wymachujących białymi kartkami papieru. Sama Giełda Papierów Wartościowych była wówczas bardzo prymitywna i ograniczała się do kilku sesji dziennie. Dzisiaj giełda to już wogule inna instytucja niż kiedyś. Obroty w stosunku do lat dziewięćdziesiątych są kilkaset razy większe niż kiedyś , a grających na giełdzie jest zdecydowanie więcej niż kiedyś. Oczywiście grać na giełdzie jest znacznie prościej i bezpieczniej niż kiedyś. Zdecydowanie lepszy zwyczaje panujące na giełdzie oraz jej komputeryzacja pozwala inwestorom na wymierną wygodę w przeprowadzaniu transakcji oraz co bardzo ważne dla każdego gracza na anonimowość posuniętą do maksimum. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych tranzakcie giełdowe składało się za pomocą telefonu lub osobiście odwiedzając biuro maklerskie. Dziś do samodzielnego grania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie wystarczy komputer podłączony do internetu oraz co oczywiste konto maklerskie w dowolnym banku lub biurze maklerskim. Co więcej grać na giełdzie można tylko i wyłącznie przy użyciu telefonu komórkowego. Niewątpliwie ogromny postęp przyczyni się coraz bardziej do napływu nowych inwestorów co za tym idzie popularności Giełdy Papierów Wartościowych , a rosnąca popularność wiąże się oczywiście z dynamicznym rozwojem giełdy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930