Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Czy warto inwestować w czasach kryzysu ?

Z punktu widzenia inwestora na pewno warto inwestować w czasach kryzysu. Jeśli odpowiednio wcześniej mamy zgromadzony kapitał na inwestycje i zakładając , że koncepcja inwestycji jest dobrze przemyślana oraz co ważniejsze cały czas aktualna kryzys gospodarczy jest bardzo dobrym czasem na rozpoczęcie naszej inwestycji. Można zadać sobie pytanie dlaczego tak jest ? Tak naprawdę to bardzo proste. Spróbujmy to pokazać na przykładzie budownictwa , gdzie ostrożnie licząc cykl inwestycyjny wraz z przygotowaniami do inwestycji to minimum osiemnaście do dwudziestu czterech miesięcy. Ceny materiałów budowlanych w trakcie kryzysu są na zdecydowanie niższym poziomie niż w czasach prosperity , gdzie potrafią bić one wręcz rekordy. Podobną sytuację mamy z ceną za usługi budowlane. Usługi budowlane w czasach kryzysu są na jeszcze niższym poziomie niż ceny materiałów budowlanych. Poza tym w czasach gdy gospodarka rośnie bardzo szybko mamy do czynienia bardzo często (prawie zawsze) z tak zwanym boomem budowlanym , gdyż jak powszechnie wiadomo budownictwo jest głównym kołem zamachowym prawie każdej rozwijającej się gospodarki w naszym regionie. Jeśli chodzi o przykład budownictwa , nie są tak ważne tylko ceny usług budowlanych jak dostępność siły roboczej , gdyż w czasach gospodarczego prosperity samo znalezienie fachowej ekipy budowlanej może być naprawdę ciężkie , nie mówiąc już o cenach za usługi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930