Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Czy warto korzystać z usług doradcy finansowego ?

W przypadku gdy staramy się o kredyt mieszkaniowy , czy też zwykły kredyt konsumencki który z pozoru wygląda bardzo atrakcyjnie można odnieść wrażenie , że są to zbyt piękne i atrakcyjne warunki aby były możliwe. Kontrole Urzędu Ochrony Konsumentów wykazały , że jest tak w istocie. Zgodnie z publikowanymi w reklamach na białym tle , oczywiście małym druczkiem informacją , że reklamowane warunki nie są oficjalną ofertą banku czy też innej instytucji świadczącej usługi pożyczkowe czy też kredytowe. Nie raz i nie dawna okazało się , że oferta prezentowana w reklamie różni się diametralnie od oferty którą położy nam na stole doradca kredytowy w banku w którym bierzemy kredyt czy też pożyczkę. Czy można sobie jakoś poradzić z takim stanem rzeczy ? Oczywiście , że można. Wiadomo , że doradca kredytowy u którego załatwiamy sobie pożyczkę , ma w tym interes aby podpisać z nami umowę. Mimo to , że szefostwo wielu banków zezwala swoim doradcom kredytowym na negocjowanie stawki oprocentowania to zdecydowana większość doradców bankowych nie informuje nas o możliwości negocjacji oprocentowania – w sumie jest to w jego interesie i trudno się temu dziwić jakoś szczególnie , że ów doradca ma prowizję z naszego kredytu , w przypadku gdy wynegocjowalibyśmy lepszą stawkę naszego kredytu doradca stracił by część wynagrodzenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930