Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Czy warto wziąć pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej ?

Oczywiście czysto teoretycznie można wziąć pożyczkę w tak zwanych parabankach jednak w tutaj mamy podobny problem – raty spłacamy w systemie miesięcznym i bardzo mało realne jest ,że firma świadcząca usługi pożyczkowe zgodzi się na inny system spłacania pożyczki niż taki standardowy. Istnieje oczywiście inny problem , mianowicie firmy pożyczkowe czyli tak zwane parabanki bardzo często żądają bardzo wysokiego oprocentowania. W przypadku gdy nasza firma mogła by zacząć przynosić zyski później niż to sobie pierwotnie zakładaliśmy możemy popaść w niezłe tarapaty. A wpadnięcie w pułapkę kredytową w przypadku kiedy nie mamy najmniejszych szans na szybką spłatę całej pożyczki – w przypadku wypowiedzenia umowy kredytowej przez bank czy też firmę pożyczkową może się skończyć dla nas wręcz tragicznie. Oczywiście istnieją na rynku alternatywne formy zdobycia pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Mianowicie na pewno warto przyjrzeć się bliżej dotacjom na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W przypadku gdy jesteśmy osobami bezrobotnymi możemy się o takie środki starać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930