Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Działalność gospodarcza – finanse na start.

Szczególnie dramatyczną sytuacją może być sytuaja w której nie posiadamy oszczędności które moglibyśmy przeznaczyć na jej rozpoczęcie. Wiadomo przecież , że żaden bank nie udzieli niezbędnego kredytu osobie bezrobotnej , a firmy pożyczkowe które ewentualnie brały by pod uwagę taką sytuację oferują nam tak horendalne oprocentowanie , że skuteczne ubieganie się o pożyczkę tak na prawdę nie ma sensu. Czysto teoretycznie możemy ubiegać się o pożyczkę od rodziny , lub też znajomych , ale już wiele osób twierdzio , że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach – a ze znajomymi interesy wyglądają na prawdę bardzo różnie , więc nie koniecznie warto jest ryzykować przyjaźń w takiej sytuacji. A w przypadku , gdy spóźnimy się z oddaniem pożyczki nasze relacje mogą się po prostu popsuć. W takiej sytuacji , gdy bank, firmy pożyczkowe , oraz rodzina i znajomi odpadają bardzo dobrym wyjściem może okazać pozyskanie dotacji z urzędu pracy , a ściślej mówiąc pozyskane jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej , mają tę przewagę nad innymi formami finansowana biznesu , że jest to bezzwrotna forma pomocy. Nie mniej w zdecydowanej większość przypadków musimy być przygotowani na to , że na pewno sama dotacja nam nie wystarczy. Rzadko która firma przynosi zyski już od pierwszego dnia działalności , tak więc powinniśmy mieć odłożoną pewną kwotę pieniędzy aby na bieżąco realizować wszelke niezbędne płatności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930