Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Firma czy etat ?

Bardzo dużo osób posiada czy też posiadało takie plany , jednak pewny etat , pewne pieniądze miesiąc w miesiąc na rachunku bankowym potrafiły skutecznie te marzenia zagłuszyć. Jednak w czasach gdy ciepły etat stał się już tylko marzeniem na prawdę warto zaryzykować i w końcu spełnić swoje przedsiębiorcze aspiracje. Jednym z podstawowych problemów które posiadają przyszli przedsiębiorcy jest bez wątpienia znalezienie kapitału na rozpoczęcie swojej działalności. W przypadku gdy nie mamy żadnych oszczędności które moglibyśmy wykorzystać na rozpoczęcie swojej wymarzonej działalności gospodarczej , ani żadnych rzeczy które można w krótkim czasie za korzystną cenę spieniężyć naturalnym wręcz ruchem wydaje się po prostu wzięcie kredytu bankowego. Niestety tutaj sytuacja nie wygląda tak różowo jak mogło by się wydawać. Wzięcie kredytu przez osobę bezrobotną graniczy niemal z cudem , gdyż trzeba pamiętać , że w zdecydowanej większości przypadku kredyty czy też pożyczki bankowe spłaca się w Polsce w systemie miesięcznym – tak więc musielibyśmy już od pierwszego miesiąca naszej działalności takie raty spłacać , a jak wiadomo bardzo mały procent firm na rynku już od pierwszego dnia swojej działalności przynosi zyski. Zwykle jest tak , że zanim firma zacznie przynosić zyski musi minąć zazwyczaj kilka , czy też kilkanaście tysięcy w przypadku małych firm. Jeśli chodzi o duże inwestycje moment w którym firma może zacząć zarabiać jest już bardziej oddalony w czasie i może to być nawet kilka lat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930