Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Franczyza – pomysł na biznes

124128_financial_newsObecne czasy spowolnienia gospodarczego nie dają nikomu gwarancji zatrudnienia. Wszystko to sprawia, że młodzi ludzie coraz chętniej deklarują chęć założenia własnej firmy. Jednak samodzielny biznes nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadamy ciekawego nań pomysłu. To zaś sprawia, że zdecydowanie na popularności zyskuje franczyza. Polega ona na tym, że duża firma daje pomysł na biznes oraz wszystkie informacje niezbędne do tego, by biznes ten prowadzić właściwie. Franczyzobiorca wykłada jedynie pieniądze i własną pracę i może już zarabiać pieniądze. Jednak zarobki obciążone są odpowiednimi opłatami licencyjnymi. Biznes prowadzony w tym stylu daje jednak unikalną możliwość uniezależnienia się od wielu działań, bowiem zdecydowaną większością czynności zajmuje się firma, z którą współpracujemy.

Takie oferty mają chociażby MacDonalda, BP czy też sieć Fornetti. Wybór jest naprawdę bogaty, każdy znajdzie więc coś dla siebie, co go zainteresuje. Zarobki w wielu przypadkach są zależne od naszej pracy, jednak równie często już samo logo jest w stanie zapewnić olbrzymie przychody, dzięki którym zarobki są wysokie a firma przynosi niezłe dochody. Oczywiście nie w każdym przypadku wszystko się udaje, jednak własna firma prowadzona jako franczyza daje zdecydowanie większe korzyści niż budowanie marki od zera. Jest to nie tylko łatwiejsze, ale często również o wiele tańsze. Jeśli więc posiadamy niewielkie oszczędności i szukamy pomysłu na założenie własnej działalności, zdecydowanie warto zainteresować się możliwościami, jakie daje franczyza. Istnieje wiele firm z różnych branż, które pozwalają swoim partnerom na współpracę, łatwo też znaleźć strony internetowe, które agregują informacje na ich temat. Rozpoczęcie działalności jest w wielu przypadkach możliwe nawet w ciągu kilku tygodni, więc pieniądze możemy zacząć bardzo szybko – wszystko zależy jedynie od tego, na współpracę z jaką firmą się zdecydujemy.

 

3 odpowiedzi na „Franczyza – pomysł na biznes

Dodaj komentarz

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930