Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Inflacja w dwóch słowach.

Zapewne każdy z nas wie czym jest inflacja. Spróbujmy jednak w kilku słowach przypomnieć sobie na czym polega zjawisko inflacji. Tak w dwóch słowach inflacja oznacza trwały wzrost cen towarów i usług wybieranych najczęściej z pośród wszystkich możliwych na rynku przez przeciętnego Kowalskiego , kupowanych w przeciętnych sklepach (czyli takich jak przeciętna typowa osoba – oczywiście w określonych proporcjach ). Inflacja jest obliczana na poziomie tak zwanego koszyka inflacyjnego. Statystycy dzięki tylko sobie znanym zaawansowanym metodom badania rynku określają w jakich proporcjach określone towary i usługi są przez nas kupowane , następnie przy pomocy danych udostępnionych przez urzędy fiskalne starają się określić w jakich sklepach Polacy najczęściej kupują owe produkty oraz usługi. Następnie do tychże sklepów wysyłani są pracownicy Głównego Urzędu Statystycznego (właśnie oni są w Polsce odpowiedzialni za obliczanie inflacji. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych wejściowych w odpowiedni program wyliczana jest inflacja. Do momentu ogłoszenia jej wyników jest ona pilnie strzeżoną tajemnicą , gdyż w przypadku wypłynięcia poufnych danych przed terminem opublikowania ich przez Główny Urząd Statystyczny takie dane mogły by znacznie zachwiać rynkami finansowymi , oraz dać zarobić spekulantom finansowym – oczywiście w dużym stopniu kosztem społeczeństwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930