Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Inwestor w czasie kryzysu

Wielu inwestorów zastanawia się niezmiennie czy inwestowanie pokaźnych środków w nowe projekty w czasach kryzysu ma sens. W końcu jak łatwo przewidzieć w czasach kryzysu ludzie bardzo często rezygnują z różnego rodzaju dóbr luksusowych oraz innych dóbr wyższego rzędu i zanim wydadzą przysłowiową złotówkę na jakąś rzecz to spojrzą na nią kilkukrotnie z obydwu stron. Z punktu widzenia inwestora sprawa nie przedstawia się tak zero-jednynkowo jak z punktu widzenia konsumenta. Jedno jest pewne – w historii świata nie było jeszcze takiego kryzysu który trwałby wiecznie . Każdy kryzys ma swój początek oraz koniec , i jeśli wykluczymy wielkie kryzysy światowe powiązane z krachem na giełdzie lub mających swoją podstawę z różnego rodzaju klęskami żywiołowymi takimi jak powodzie , trzęsienia ziemi czy też wybuchami reaktorów atomowych to praktycznie każdy kryzys miał swój bezpośredni związek z cyklem koniunkturalnym , tak więc w pewnym stopniu oczywiście z określonym prawdopodobieństwem można przewidzieć jego początek oraz koniec. Oczywiście są też kryzysy spowodowane w pewnym stopniu głupotą , lub też naiwnością człowieka , można tutaj przywołać różnego rodzaju bańkę spekulacyjną czy też sytuację z bankiem Lehman Brothers który w swoim portfelu miał tak wielką ilość złych kredytów , że doprowadziło to do silnych perturbacji gospodarczych. Wracając jednak do meritum , czy warto inwestować w czasie trwania kryzysu , czy też lepiej poczekać na bardziej spokojne czasy ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930