Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Inwestowanie na koncie demo czy od razu za realne pieniądze ?

Praktycznie jednak w każdym momencie możemy rozpocząć grę za realne pieniądze , a więc jeśli nabierzemy pewnej wprawy i opracujemy swoją strategię grania na rynkach finansowych wystarczy zrobić przelew na swój rachunek inwestycyjny. Co w przypadku gdy mamy mało czasu na inwestowanie swoich pieniędzy lub też wydaje nam się , że nasza wiedza jest niewystarczająca ? W takim przypadku na pewno warto skorzystać z usług funduszy inwestycyjnych. Na naszym rynku mamy niezliczoną wręcz ilość funduszy inwestycyjnych inwestujących w różne instrumenty finansowe , które biorą pod uwagę różne poziomy ryzyka. Im większe ryzyko chcemy podjąć , tym przynajmniej czysto teoretycznie mamy większe szansę na wyższy wzrost wartości naszego portfela inwestycyjnego – gdyż fundusz w takich przypadkach inwestuje w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe takie jak akcje czy też opcje finansowe. W przypadku funduszy średniego ryzyka najczęściej mamy do czynienia z portfelem mieszanym – tak więc dla każdego coś dobrego. W przypadku funduszy niskiego ryzyka generalnie rzecz biorąc największy procentowy udział w takim portfelu mają oczywiście obligacje skarbu państwa , gdyż ze względu na ich specyfikę ryzyko inwestowania w tego typu instrumenty finansowe jest najniższe , i generalnie jest tak , że stopa zwrotu jest również najniższa , a spektakularne wzrosty zdarzają się naprawdę bardzo rzadko – zupełnie inaczej niż w portfelach średniego oraz dużego ryzyka. Oczywiście warto pamiętać , że fundusze inwestycyjne nie zajmują się tylko i wyłącznie inwestowaniem w akcje oraz obligacje , ale również w zupełnie inne rzeczy na przykład : dzieła sztuki , surowce , metale szlachetne i inne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930