Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Inwestowanie w sztukę – galeria , dom aukcyjny ?

Reprodukcje występują w galeriach sztuki bardzo często , gdyż nie tylko są łakomym kąskiem dla złodziei , ale również ze względu na zachowanie obrazu w stanie idealnym – w końcu obrazy fotografowane dziennie dziesiątki razy , fotografowane setki razy czy też narażone na działanie promieni ultrafioletowych po prostu o wiele szybciej niszczeją niż obrazy przechowywane w odpowiedniej temperaturze , poziomie wilgotności oraz z odpowiednią dawką nasłonecznienia. W przypadku gdy ktoś jednak jest zainteresowany zakupem dzieła bardzo znanego artysty powinien po prostu śledzić prasę branżową – gdzie bardzo często są umieszczane ogłoszenia o zbliżających się aukcjach (zwykle takie ogłoszenia pojawiają się co najmniej kilka tygodni przed nadchodzącą aukcją). Jeśli zamierzamy obracać sztuką bardziej zawodowo niż hobbystycznie powinniśmy zainteresować się bieżącą ofertą domów aukcyjnych , gdyż jak pokazuje historia domy aukcyjne nie mają sobie równych w korzystnym sprzedawaniu dzieł sztuki które powierzyli im klienci. W renomowanych domach aukcyjnych mamy do czynienia z profesjonalną obsługą która gwarantuje konwojowanie naszego dzieła sztuki z naszego miejsca zamieszkania do domu aukcyjnego oraz oczywiście ubezpieczenie działa sztuki na czas trwania aukcji. Jedną z niewielu negatywnych rzeczy jeśli chodzi o współpracę z domami aukcyjnymi są jednak bardzo wysokie prowizje które pobierane są przed domy aukcyjne jako procent od sprzedanego dzieła. Końcowo jednak taka współpraca oczywiście jest dla nas opłacalna , gdyż ceny osiągnięte na aukcjach przewyższają znacznie ceny wynegocjowane przez sprzedającego na własną rękę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930