Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Inwestycje alternatywne

854737_man_with_laptopRynki finansowe w naszym kraju są rozwinięte, jak jeszcze nigdy w historii. Możemy obecnie korzystać z niezwykłej ilości rozmaitych instrumentów finansowych które sprawiają, że nasze pieniądze mogą być pomnażane jeszcze efektywniej a inwestycje są o wiele bardziej dochodowe. Jednak od jakiegoś czasu rozwijają się bardzo mocno inwestycje alternatywne, które nie mają zbyt wiele związków z tradycyjnym sektorem bankowym. Można chociażby wspomnieć o inwestowaniu w dzieła sztuki, które choć na zachodzie Europy jest niezwykle popularne, to w naszym kraju jeszcze raczkuje.

To właśnie dzieła sztuki są najlepszym przykładem na inwestowanie alternatywne. Są to tak zwane lokaty rzeczowe – kupując wartościowy przedmiot liczymy na wzrost jego wartości w przyszłości, jednocześnie ciesząc zarówno własne oczy, jak i naszych gości. Innym przykładem na inwestycje alternatywne mogą być butelki wina i whiskey, które coraz bardziej zyskują na zainteresowaniu Polaków. Taki sposób inwestowania pieniędzy może przynieść dochody rzędu kilkudziesięciu procent w skali roku, jednak nie zawsze udaje się takie dochody osiągnąć. Jednak w tym przypadku w najgorszym wypadku możemy zdecydować się na konsumpcje naszych inwestycji – jeśli nie przyniosą one odpowiednich dochodów. Jednak inwestowanie to również i inne metody. W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej popularne jest chociażby inwestowanie w komiksy, pamiątki po znanych celebrytach czy też w stare samochody. Również i to są inwestycje alternatywne, które póki co w Polsce nie są jeszcze aż tak popularne. Jednak z rozwojem rynków prawdopodobnie i one zyskają na popularności, tak jak chociażby w ostatnich latach inwestowanie w monety. Dla niektórych osób było ono niezwykle dochodowe, bowiem niektóre numizmaty emitowane przez Narodowy Bank Polski mogły przynieść nawet kilkaset procent zysków! A to dochody, którymi nie można pogardzać.

 

3 odpowiedzi na „Inwestycje alternatywne

Dodaj komentarz

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930