Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Jak zacząć inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych ?

Na początku lat dziewięćdziesiątych , gdy powstawała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie , nie było tak łatwo zostać inwestorem giełdowym. Co prawda nie było to nie możliwe , nie mniej stopień uciążliwości , składania nowych zleceń , śledzenia notowań giełdowych był o wiele bardziej skomplikowany i uciążliwy niż kiedyś. Przypomnijmy sobie te czasy. Aby złożyć najprostszą transakcję giełdową należało podobnie jak teraz mieć założony rachunek maklerski w stosownym biurze maklerskim , gdyż zgodnie z prawem tylko makler – w naszym imieniu , może bezpośrednio składać , oraz wycofywać zlecenia z giełdy papierów wartościowych. W latach dziewięćdziesiątych najprostszą formą komunikacji z maklerem był oczywiście telefon , tak więc w przypadku , gdy chcieliśmy złożyć zlecenie kupna lub sprzedaży danego waloru musieliśmy wykonać telefon do maklera. Oczywiście nie było to takie proste , gdyż po pierwsze musiał być non stop na linii , a po drugie jak to wiecznie zapracowany makler dodzwonienie się do maklera czasami graniczyło po prostu z cudem – gdyż jak wiadomo przeciętny makler obsługuje wielu klientów jednocześnie. Oczywiście w przypadku , gdy jesteśmy inwestorami fundamentalnymi , to tak naprawdę nasze kontakty z maklerem były sporadyczne więc nie było to uciążliwe , jednak w przypadku gdy śledzimy na bieżąco zmiany kursów akcji i dokonujemy po kilka , czy też kilkanaście transakcji dziennie trzeba przyznać , że co najmniej kilka razy dziennie byliśmy mocno podirytowani. Po upływie dwudziestu , czy też dwudziestu pięciu lat mamy do czynienia z zupełnie inną giełdą papierów wartościowych. Obecnie aby móc składać tranzakcie na giełdzie papierów wartościowych wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu (chociaż cały czas musimy jednak posiadać konto w biurze maklerskim) , jednak po wpisaniu loginu oraz hasła do naszego konta maklerskiego możemy już składać oferty samodzielnie – co zdecydowanie upraszcza całą grę na giełdzie , ostatnio wszyscy poszli krok dalej i tak naprawdę coraz więcej osób dokonuje transakcji za pomocą telefonu komórkowego – tak więc całość wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze dwadzieścia parę lat temu. Oczywiście wraz z rozwojem nowych technologii spadły znacznie koszta obsługi rachunków maklerskich oraz transakcji , a zlecenia możemy składać praktycznie z każdego zakątka kuli ziemskiej gdzie mamy dostęp do internetu. A to wszystko w mniej niż ćwierć wieku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930