Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Jak zdobyć finansowanie dla firmy ?

Wiele firm które istnieją już kilka lub też kilkanaście lat na rynku , a nawet firmy dopiero co startujące pragną się rozwijać. Każda firma pragnie , aby powiększyć swój udział w rynku do takiego stopnia jaki jest tylko możliwy , a w przypadku gdy na rynku krajowym zrobiliśmy wszystko co tak naprawdę zrobić można , to i tak dalej myślimy o rozwoju , a więc o eksporcie. Każda firma która rozwijała się dynamicznie przez dłuższy okres czasu , trafia w pewnym momencie na pewną rynkową barierę w rozwoju czyli tak zwany „sufit” , który aby przebić potrzebne jest nam dodatkowe finansowanie. Skąd więc w najprostszy sposób zadbać o to aby nasza firma rozwijała się dalej dynamicznie , w jaki sposób więc zapewnić jej odpowiedni poziom finansowania ? Przez wiele lat najbardziej popularnym sposobem finansowania działalności firm był kredyt bankowy. Oczywiście kredyt ma swoje plusy , w przypadku gdy nasza firma działa już na rynku kilka lat , jest wiarygodnym podmiotem gospodarczym nie mającym znacznych zaległość finansowych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz urzędu skarbowego , to mamy do czynienia z sytuacją , że nie powinniśmy mieć znacznych problemów z uzyskaniem kredytu bankowego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930