Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Kanadyjski System Emerytalny.

Na świecie istnieje wiele różnych systemów emerytalnych. Jak to w życiu bywa jedne z nich są uważane za mniej sprawiedliwe , a drugie za bardziej sprawiedliwe kolejne za optymalne. Każdy kraj ze względu na swoją historię ma różnych system emerytalny , lecz większość z nich jest do siebie zbliżona. W przypadku Polski mamy do czynienia z systemem polegającym na solidarności pokoleń (tak zwanym zastępowaniu pokoleń) – oczywiście nie jest to idealny system emerytalny , gdyż po pierwsze jest on stosowany na zasadzie przymusu , i wszyscy obywatele niezależnie od woli muszą płacić składki emerytalne , które co warto podkreślić nie są odkładane na oprocentowane konto , tylko z tych składek finansowane są bieżące emerytury oraz inne świadczenia które wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych – również firmy prowadzone jako jednoosobowa działalność gospodarcza muszą płacić składkę obowiązkowo , niezależnie od tego czy przynoszą dochód czy nie. Zupełnie innym rozwiązaniem jest Kanadyjski system emerytalny. System emerytalny zwany kanadyjskim polega na tym iż każdy obywatel Kanady niezależnie od tego gdzie i jak długo pracował , jaką pensję pobierał ma prawo do pobrania od państwa co miesiąc emeryturę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930