Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Kilka słów o obligacjach.

Obligacje emituje rok rocznie (a właściwie są one emitowane w krótszych okresach czasu) prawie każdy rząd na świecie który w pewnym sensie zwiększonymi wydatkami publicznymi chce sobie kupić głosy przyszłych wyborców raz po raz zakapakając roszczenia coraz to nowych grup społecznych. Ale skupmy się bardziej na głównym zagadnieniu , czy warto inwestować w obligacje ? Bez wątpienia aby inwestować skutecznie w obligacje potrzebna jest dosyć duża wiedza z zakresu ekonomii. Chociaż w przypadku gdy interesuje nas tylko i wyłącznie odebranie kapitału oraz procentu , bez handlowania nimi na rynku to bez wątpienia wystarczy nam podstawowa wiedza maklerska na którą w tych czasach praktycznie składa się znajomość podstaw plus obsługa dowolnej platformy maklerskiej za pomocą której będziemy mogli złożyć zlecenie na chęć zakupu obligacji. Czy na obligacjach można dużo zarobić ? Oczywiście można , jednak należy sobie zdać sprawę iż oprocentowanie obligacji jest tak na prawdę bardzo zróżnicowane. Od czego więc zależy oprocentowanie obligacji ? Tak naprawdę oprocentowanie obligacji zależy tylko i wyłącznie od ryzyka jakie podejmuje osoba zainteresowana zakupem obligacji. Jeśli popyt na obligacje danego kraju jest mniejszy niż jego podaż to stopa oprocentowania obligacji rośnie do momentu aż zrówna się z popytem. Biorąc pod uwagę ryzyko jakie ponoszą inwestorzy kupujący obligację (a więc pewność , że dany kraj wywiąże się z terminu spłaty obligaji – co jak pokazuje historia współczesna nie jest wcale takie pewne) oprocentowanie to musi być stosunkowo wysokie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930