Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Kurier do Irlandii www.sevenstarexpress.com Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Kredyt – tak czy nie ? Jeśli tak to w jakiej walucie?

Ogromna ilość osób zamierzająca dokonać większej czy też mniejszej inwestycji zastanawia się czy kredyt jest dobrą formą finansowania jej. W przypadku małych firm , które mają mniejszy dostęp do bardziej nowoczesnych form finansowania inwestycji kredyt tak naprawdę pozostaje jedyną dostępną finansowania . Jeśli celem kredytu nie jest konsumpcja tylko inwestycja to bez dwóch zdań jest to o wiele bardziej rozsądne wyjście niż unikanie rozwoju , a więc jeśli chodzi o obecne realia rynkowe tak naprawdę cofanie się. Po wejściu do Unii Europejskiej coraz więcej banków zachęca nas do brania kredytów walutowych. Kredyt walutowy ma to do siebie , że w przypadku krajów bardziej rozwiniętych , gdzie inflacja od wielu , wielu lat jest na bardzo niskim poziomie mamy do czynienia z bardzo niskimi stopami procentowymi – tak więc kredyty udzielane w obcych walutach będą znacznie niżej oprocentowane , niż kredyty udzielane w złotym , dzięki temu w przypadku nasza oszczędność – szczególnie jeśli bierzemy kredyt długoterminowy będzie na prawdę konkretna i będziemy mogli zaoszczędzić nawet kilkanaście procent w skali całego kredytu co przy dużej inwestycji jest sumą na prawdę znaczącą. Oczywiście , ma to dwie strony medalu gdyż biorąc kredyt w obcej walucie – czyli w walucie w której nie zarabiamy jesteśmy tak naprawdę skazani na ryzyko walutowe związane z kredytem walutowym – tak więc może okazać się , że w trakcie kredytowania inwestycji będziemy jednym wielkim kłębkiem nerwów. Oczywiście na kredycie walutowym można bardzo dobrze zarobić. Wyobraźmy sobie , że trafiliśmy na szczyt cenowy danej waluty , a więc bierzemy kredyt w czasie gdy dana waluta bije rekordy swojej wartości i osiąga w długim horyzoncie swoje maksimum , a normalnie jest dwadzieścia-trzydzieści procent tańsza. W przypadku gdy trafimy na taką sytuację (co wcale nie jest wykluczone) , dostaniemy kredyt z niską marżą banku , oraz atrakcyjną formą ubezpieczenia kredytu , weźmiemy go we właściwej walucie – dla przykładu podajmy , że aktualnie stopy procentowe narodowego banku Szwajcarii znajdują się na ujemnym poziomie , tak na prawdę możemy mieć darmowy kredyt -jednak takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko i każdy poważny inwestor powinien zdawać sobie z tego sprawę , oraz rozumieć ryzyko kredytowe , oraz fakt ,że najbezpieczniej jest brać kredyt w walucie w której się zarabia na co dzień.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930