Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Kryteria formalne i merytoryczne – staramy się o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszych artykułach , nie w każdym urzędzie pracy mamy do czynienia z identycznymi kryteriami przyznawania tychże środków , gdyż każdy urząd ma swego rodzaju autonomię jeśli chodzi o ustalenie zasad na jakich przyznawane są beneficjentom jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Mimo to w większości urzędów pracy na terenie kraju , wnioski o przyznanie środków oraz regulaminy które dotyczą tychże wniosków są na prawdę bardzo podobne , gdyż każdy wniosek oraz każdy regulamin o przyznanie dotacji na start firmy prowadzonej przez osobę bezrobotną jest tworzony na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia , która dotyczy każdego urzędu pracy. W większości urzędów pracy taka ocena składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza to ocena formalna. Urzędnicy badają czy kandydat na przyszłego przedsiębiorcę spełnia wszystkie wymagania określane w regulaminie urzędu pracy o przyznawanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej , a więc jak wspominaliśmy wcześniej warunki wymienione w ustawie o promocji zatrudnienia. Przykładowo kandydat ubiegający się o jednorazowe środki nie mógł w ostatnim czasie być skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwa przeciw obrotowi gospodarczemu. Oprócz tego spełnione muszą być inne warunki (niektóre z nich ustala sam urząd pracy). Spośród nich mogą być na przykład : nie prowadzenie działalności gospodarczej w ciągu ostatniego roku od momentu złożenia wniosku o przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Urzędzie Pracy , oraz brak złożonego wniosku o jednorazowe środki u innego starosty.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930