Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Detektor wielogazowy http://www.gfg.pl/produkty/przenosne-detektory-gazowe/detektory-wielogazowe.html Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Kryteria otrzymania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej .

Jak wynika wprost z większości regulaminów które znajdziemy na stronach internetowych Urzędów Pracy na terenie całego kraju typowa procedura przyznania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej polega na ocenie wniosku który jest składany przez potencjalnego beneficjenta w Urzędzie Pracy (osobiście lub przy pomocy poczty czy też kuriera). Każdy wniosek jest punktowany i na podstawie listy rankingowej Urząd Pracy w imieniu wojewody przyznaje beneficjentom jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pierwszym podstawowym kryterium które musi spełnić potencjalny beneficjent pomocy de minimis jest spełnienie przez wnioskującego wszelkich wymagań określonych w artykułach ustawy o promocji o zatrudnienia. Wszystkie podstawowe warunki są umieszczone również w regulaminie przyznawania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej którego autorem jest każdy urząd pracy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby zarejestrowanej w danym urzędzie pracy. Sama zasada oceniania , a właściwie to na czym polega ocena formalna oraz ocena merytoryczna wniosku , została już wcześniej omówiona , tak więc nie będziemy się zbytnio na tym skupiać. Przypomnijmy jednak , że w zdecydowanej większości urzędów pracy mamy do czynienia z dwustopniową oceną naszego wniosku , a więc oceną formalną i oceną merytoryczną wniosku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930