Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Kryzys w branży budowlanej a rozwój gospodarczy

Jednym z największych motorów napędzających krajową gospodarkę jest branża budowlana. To od poziomu inwestycji zależy między innymi to, jak wielu pracowników znajdzie zatrudnienie. Jednak nie tylko. Nowe inwestycje to nie tylko bezpośredni dopływ pieniędzy do gospodarki, to również wszystkie wiążące się z tym wydatki dodatkowe. Osoby kupujące własne mieszkanie muszą przecież pamiętać o tym, że pieniądze będą musieli przeznaczyć również na inwestycje związane z wyposażeniem własnej nieruchomości. Będą więc na to potrzebne dodatkowe pieniądze, a zwiększone zakupy bezpośrednio wpływają na wzrost gospodarczy. Każdy, kogo choć raz w życiu zainteresowała gospodarka musi być bowiem świadom tego, że kryzys w branży budowlanej wpływa na wiele innych dziedzin codziennego życia.

Z tego też powodu osoby rządzące naszym krajem tak chętnie podejmują decyzje związane z udostępnianiem i ułatwianiem zakupu własnych nieruchomości. Przykładem jest chociażby niedawno zamknięty program Rodzina na Swoim, przygotowywany program Mieszkanie dla Młodych czy też wprowadzane dofinansowanie do termomodernizacji lub zainstalowania kolektorów słonecznych. Wszystkie tego typu inwestycje napędzają bowiem dodatkowe zakupy. Mieszkanie trzeba wyposażyć, zarobią więc zarówno producenci sprzętu RTV i AGD jak również i branża meblowa. Dodatkowe pieniądze wpłyną też na konto producentów armatury łazienkowej, dywanów czy nawet firm sprzedających naczynia. Nowe mieszkanie napędza więc tak dużą ilość różnych firm, że kryzys w tej branży w bardzo mocny sposób oddziaływając na wszystkie inne. Znakomicie widać to po poziomie Produktu Krajowego Brutto, który ostatnimi czasy nie rośnie aż tak dynamicznie, jak jeszcze kiedyś. Wzrost gospodarczy powinien jednak pojawić się wraz z nadchodzącym zwiększonym popytem na nowe nieruchomości, który być może nastąpi już za rok czy dwa.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930