Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

gpw

Na początku lat dziewięćdziesiątych powołano do życia giełdę papierów wartościowych w Warszawie. Początkowo giełda była tak naprawdę wielką prowizorką , notowania na niej nie odbywały się w sposób płynny – tak jak na każdej poważnej giełdzie papierów wartościowych na świecie tylko odbywały się kilka razy w ciągu dnia – co ze współczesnym modelem giełdy nie ma tak naprawdę wiele wspólnego. Liczba spółek była dramatycznie niska i początkowo wynosiła zaledwie kilkanaście co jest generalnie rzecz biorąc dosyć śmieszną ilością jak na współczesne standardy , gdzie każda nowoczesna giełda papierów wartościowych notuje w systemie ciągłym co najmniej kilkaset spółek , a na największych giełdach papierów wartościowych na świecie liczba ta przekracza tysiąc , a warto podkreślić , że praktycznie nie ma miesiąca podczas którego nie są notowane na parkiecie coraz to nowe spółki. Oczywistą rzeczą jest ,że w początkowej fazie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie obroty na giełdzie były na prawdę godne pożałowania , co bardzo ułatwiało pracę tak zwanym spekulantom giełdowym , a więc inwestorom inwestującym w akcje krótkoterminowo , aby wprowadzając w błąd innych uczestników parkietu – którzy myślą sobie ,że za wzrostem wartości danej spółki stoją jakieś wartości fundamentalne (na przykład spółka produkująca cement podpisała bardzo duży kontrakt na dostawę cementu do Afryki) – następnie gdy pozostali uczestnicy parkietu na dobre rozpoczną szaleńcze składanie zleceń na zakup walorów danej spółki taki spekulant wycofuje się z rynku z podkreślmy na to nie małym zyskiem. Obecnie gdy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie bez wątpienia należy do największych giełd papierów wartościowych w Europie działania rodzimych spekulantów nie są już tak spektakularne i skuteczne jak kiedyś , gdyż finansowanie prostych spekulacji wymaga już większych nakładów finansowych niż kiedyś , a nie przynosi już tak dużych zysków więc spekulowanie stało się o wiele mniej atrakcyjne niż kiedyś , nie mniej spekulacje zdarzają się i będą się zdarzać w przyszłości – co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930