Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Pieniądz – historia i współczesność.

Pieniądz w formie monet , pieniądz papierowy , pieniądz w formie zapisu elektronicznego – to są najbardziej znane formy pieniądza z którymi mamy do czynienia w dwudziestym pierwszym wieku. Warto sobie zadać pytanie co pełniło funkcje pieniądza jeszcze długo, długo przed tym zanim popularna była forma pieniądza z jakim mamy do czynienia dziś. Otóż początkowo ludzie nie znali pieniądza i stosowali wymianę bezpośrednią towar za towar , czyli załóżmy , że jedna osoba w miasteczku dobrze hodowała kury , a druga osoba z miasteczka dobrze łowiła ryby. Wymiana była prosta ryba za kurę. Tego typu wymiany stosowano bardzo długo , jednak czasami były sytuacje bardzo niezręczne – w przypadkach gdy towar był niepodzielny. W końcu bardzo ciężko jest wymienić krowę na kurę lub rybę za żywego konia. W końcu wymyślono pieniądz , za pomocą którego wymiana towarów oraz usług była o wiele prostsza niż poprzednio. Nie było to jednak przejście natychmiastowe. Najpierw jako środek płatniczy stosowano złoto , które co prawda posiadało dużą wartość , jednak cały czas było ono słabo podzielne. Złoto kroiło się na coraz to drobniejsze porcje , jednak i to było kłopotliwe gdyż nie mając precyzyjnych wag , bardzo często tranzakcie były niewygodne , nieprecyzyjne i bardzo dużo osób oszukiwało. Gdy natomiast wymyślono złote monety , sytuacja wyglądała już nieco lepiej. W przypadku gdy chciano stosować drobniejsze nominały rozpłaszczano złoto , a co sprytniejsi dodawali do złota miedzi , powodując wewnętrzną inflację , tak więc i ta forma płatności nie zdawała do końca egzaminu. Postanowiono wymyślić coś lepszego , jednak przychodziło to z ogromnym trudem. Prawdopodobnie do dziś nie znali byśmy współczesnej formy pieniądza jakby nie przypadek. Mało kto wie , ale współczesny pieniądz wymyślono całkiem przypadkiem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930