Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Pomyśl o superwizji w Twojej firmie!

17Funkcją superwizji jest przede wszystkim kompleksowe przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz zwalczanie i zapobieganie stresowi, który jest przecież nieodłącznym elementem związanym z podejmowaniem pracy. Dzięki tej funkcji superwizja pozwoli podnieść efektywność pracy, która często jest obniżana właśnie z powodu chronicznego stresu pracowników. Superwizja powinna być zaplanowana w sposób kompleksowy i powinna ją przeprowadzać osoba odpowiednio do tego przygotowana: psycholog lub osoba posiadająca dużą wiedzę z dziedziny wykonywanej pracy.

Proces superwizyjny

Superwizja może być indywidualna bądź też grupowa. Przed jej rozpoczęciem powinien być zawarty kontrakt, który zawierać będzie wszelkie zasady zobowiązujące osobę superwizerowaną. Kontrakt taki winien mieć zapisane konkretne cele, które stawiają przed sobą dwie strony superwizji, ich prawa i obowiązki, czas trwania oraz zasady zakończenia. Pierwszy etap superwizji powinien obejmować nawiązanie pozytywnej relacji superizora ze swoim klientem, na przykład poprzez zadanie pytania o samopoczucie. W dalszej kolejności należy przedstawić jasno cele sesji superwizyjnej i zdecydować jaki temat zostanie poddany analizie jako pierwszy. Po tym wstępnym etapie zadaniem superwizora jest właściwe rozeznanie tematu, przedstawienie swoich sugestii klientowi, a następie wspólne zaplanowanie konkretnych rozwiązań. Sesja superwizyjna powinna zakończyć się podsumowaniem, a także uzgodnieniem terminu kolejnej sesji.

Pomyśl o superwizji w Twojej firmie!

W dobie panującego dziś wyścigu szczurów spowodowanego dążeniem do nieograniczonej maksymalizacji zysków, pracownicy są narażeni na ryzyko wypalenia zawodowego. Taki stan rzeczy wpływa bardzo negatywnie na funkcjonowanie całej firmy. Aby temu zapobiec warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnego superwizora, który pomoże pracownikom zachować satysfakcję z wykonywanej pracy, a także zwiększyć wyraźnie jej efektywność.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930