Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Pożyczki pozabankowe a finanse osobiste

Lata spowolnienia gospodarczego mamy zarówno za sobą, jak i prawdopodobnie przed sobą. W połączeniu z kryzysem w branży bankowej powoduje to, że kredyty udzielane są coraz mniej chętnie, a klienci muszą wybierać pożyczki pozabankowe, które często są o wiele droższe niż kredyty bankowe. Zazwyczaj jednak korzystanie z pożyczki oferowanej przez pozabankowe instytucje finansowe nie musi być całkiem złe, ważne, byśmy robili to z głową. Jeśli finanse naszego gospodarstwa domowego potrzebują niewielkiego wsparcia, na przykład rzędu kilkuset złotych, to pożyczka chwilówka może być dobrym rozwiązaniem. Choć pieniądze tak pożyczone będą dość drogie, to jednak będziemy w stanie otrzymać niezbędną nam kwotę bardzo szybko, właściwie bez udokumentowania naszych dochodów. Jednak nie jest dobrym rozwiązaniem korzystanie z pożyczki pozabankowej jako normalnego źródła pieniędzy. Wtedy nasze finanse mogą wręcz popaść w ruinę. A wszystko to z powodu bardzo dużych kwot odsetek, jakie musimy płacić. Jednak największym kosztem są zawsze pieniądze przeznaczane na prowizję lub koszty ubezpieczenia – sięgają one czasem kilkudziesięciu procentów wartości pożyczki.

A to z kolei sprawia, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki pozabankowej może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy procent! Pieniądze w ten sposób uzyskane mogą być więc strasznie drogie. Musimy przecież pamiętać, że kredyty mają rzeczywistą roczną stopę procentową na poziomie od kilku do kilkudziesięciu procent. Jeśli więc chcemy dbać o nasze finanse, to pamiętajmy: pożyczki pozabankowe należy brać z głową, pamiętając o wysokich kosztach z nimi związanych. Tylko zdrowy rozsądek pozwoli nam na uniknięcie całkowitej katastrofy w budżecie domowym. Pożyczki pozabankowe są więc w porządku ale tylko wtedy, gdy wiemy jak z nich korzystać bez szkody dla nas samych i naszych bliskich.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930