Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Rejestracja działalności gospodarczej – pierwszy krok.

Pierwszym krokiem który musimy uczynić to bez wątpienia rejestracja w Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania naszej osoby , oraz zaznajomienie się ze wszystkimi zasadami jakie panują w danym urzędzie przy rozdzielaniu pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. W przypadku gdy nie prowadziliśmy takiej działalności dwanaście miesięcy w wstecz oraz spełniamy kilka dodatkowych warunków takich jak niekaralność jeśli chodzi o obrót finansowy – możemy się skutecznie o takie środki starać. Tak więc musimy z urzędu pobrać regulamin , zaznajomić się ze wszelkimi podstawowymi zasadami przyznawania takich środków i co tu dużo mówić złożyć wniosek o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Warto dodać , że środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną są środkami bezzwrotnymi , oraz są zwolnione z podatku. Jeśli chodzi o wysokość środków o które możemy się ubiegać to jest to dziesięciokrotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930