Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Spadek – dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza.

Jest oczywiście pewne wyjście które dosyć często stosują sądy , mianowicie w sytuacji gdy sąd orzeknie , że jesteśmy spadkobiercami którzy przyjmują dziedziczenie z tak zwanym dobrodziejstwem inwentarza – oznacza to , iż odpowiadamy za długi spadkodawcy jedynie do wysokości kwoty którą odziedziczyliśmy. W prawie Polskim istnieje kilka sposobów w jakich spadkodawca może przekazać swój dobytek swoim spadkobiercom. Pierwsza z nich , na pewno stosowana najczęściej to tak zwane dziedziczenie ustawowe. Oznacza to , iż w przypadku gdy jesteśmy spadkobiercami w tak zwanej linii prostej , nabywam spadek z mocy ustawy i nie są do tego potrzebne dokumenty typu testament. Aby odziedziczyć legalnie spadek , wystarczy wraz z dokumentami poświadczającymi nasze pokrewieństwo ze spadkodawcą (może to być akt urodzenia) plus oczywiście dowód osobisty udać się do sądu rejonowego właściwego dla ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy , złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku – i po uiszczeniu odpowiedniej opłaty sądowej wystarczy już czekać na termin rozprawy. Kolejnym bardzo popularnym sposobem na przekazanie majątku przez spadkodawce jest sporządzenie testamentu. Zasadniczo można zrobić to na kilka sposobów , jednym z nich jest własnoręczne sporządzenie testamentu wraz z podpisem spadkodawcy. Warto podkreślić , że testament sporządzony przez osobę trzecią i podpisany przez spadkodawcę jest nie ważny. Oczywiście w celu sporządzenia ważnego testamentu można udać się do najbliższej (dowolnej) kancelarii notarialnej , gdzie notariusz za niewielką opłatą sporządzi dla nas taki dokument.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930