Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

W jaki sposób zdobyć jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej ?

Jak wiadomo nie od dziś jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej są wiąż najbardziej popularną formą pozyskiwania pieniędzy na start naszej firmy. Suma którą możemy pozyskać , nie należy co prawda do najwyższych , nie mniej warto naprawdę wziąć pod uwagę , że są jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej to środki bezzwrotne , tak więc w przypadku gdy otrzymamy pozytywną decyzję o przyznaniu nam dotacji , wydamy jednorazowe środki zgodnie z przeznaczeniem – a więc zgodnie z naszym wnioskiem , oraz prawidłowo rozliczymy się z wyżej wymienionych pieniędzy z Urzędem Pracy możemy być wówczas pewni , że nie będziemy musieli tych środków zwracać. Niby czterokrotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej , nie jest to suma astronomicznie wysoka , jednak spojrzymy na prosty przykład. W przypadku , gdy chcielibyśmy takie środki zaoszczędzić samodzielnie – przy założeniu , że musimy co miesiąc odłożyć , aż jedną czwartą naszej pensji brutto (więc netto wychodzi to zdecydowanie więcej niż jedna czwarta , a nawet więcej niż jedna trzecia) musielibyśmy oszczędzać , przez całe dwadzieścia cztery miesiące. Tak więc jest to bardzo dużo czasu , więc na pewno warto docenić kwotę jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jaki jest więc najprostszy sposób pozyskania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej ? Po prostu ciężka praca oraz wytrwałość. W przypadku gdy z jakiś niezrozumiałych powodów nasz wniosek zostanie przez komisję odrzucony , nic nie stoi na przeszkodzie aby złożyć go raz jeszcze. Najlepiej z takim wnioskiem który nie pszedeł pozywytnie oceny komisji przyznającej jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej udać się do swojego opiekuna lub pracownika tego działu. Powinniśmy otrzymać pomoc oraz sugestje co w naszym wniosku można zrobić jeszcze lepiej. Takie podejście do sprawy daje nam dużo większe szanse na pozytywny wynik przy kolejnym naborze i otrzymanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930