Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

W jakiej walucie najlepiej brać kredyt ?

W Polsce wbrew pozorom główna stopa procentowa od której zależy realna stopa procentowa naszego kredytu czy też pożyczki tak naprawdę nie jest wysoka. Ostatnia seria obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej sprawiła , że banki pożyczają pieniądze od Narodowego Banku Polskiego po na prawdę atrakcyjnej cenie. Puki co jednak ma to bardzo małe , żeby nie powiedzieć żadne przełożenie na realną stopę procentową. Analizując umowę o pożyczkę sprzed dosłownie kilkunastu dni można łatwo stwierdzić , że same koszta ubezpieczenia kredytu są zdecydowanie wyższe niż stopa procentowa na której zarobi Narodowy Bank Polski. Mamy więc do czynienia w pewnym sensie z absurdem. To tak jak by więcej płacić za pudełko od pizzy niż za samą pizze którą zamawiamy. Bardzo dobrą alternatywą będzie więc pożyczanie pieniędzy w obcej walucie i oczywiście obcych bankach. W stosunku do innych krajów Unii Europejskiej w Polsce mamy bez wątpienia jedne z najwyższych kosztów realnego kredytu czy też pożyczek. Biorąc większą sumę na pewno warto zastanowić się nad możliwością wzięcia kredytu czy też pożyczki w obcej walucie , jednak w przypadku gdy jesteśmy zainteresowani mniejszą kwotą zdecydowanie lepiej jest spróbować albo negocjować z bankiem niższą stawkę , albo spróbować pożyczyć interesującą nas kwotę w jednym z licznych serwisów społecznościowych pożyczek nie bankowych. Koszta takich operacji są zdecydowanie niższe niż w przypadku drogich pożyczek bankowych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930