Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Sprawdź kursy kryptowalut wraz z wykresami oraz trendami. Wszystkie info w jednym miejscu Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Bankowość w Polsce – w jaki sposób banki zdobywają klientów?

Nie tylko w Polsce czy w Europie, ale na całym świecie najpowszechniejszym miejscem, w którym trzymamy gotówkę jest bank. Dzięki temu, że poziom oferowanych usług bankowych ciągle wzrasta możemy być pewni, że ulokowane przez nas pieniądze na koncie bankowym będą w miarę bezpieczne. Czym byłby świat bez istnienia banków? Gdzie trzymalibyśmy swoje oszczędności będąc jednocześnie spokojnymi o ich bezpieczeństwo? W dobie dzisiejszej technologii mamy ogromną sieć możliwości, których oczywiście nie jesteśmy w stanie wszystkich wykorzystać. Banki dają nam ogromne szanse, z których grzechem byłoby nie skorzystać. Na pytanie w jakim celu korzystasz z usług bankowych Polacy najczęściej odpowiadają – „dla generowania zysków z wysokiego oprocentowania”. Otóż jak można się łatwo domyślić – bankowość działa w obydwie strony. Bank udziela pożyczek klientom, jak również klient może takowej,,pożyczki” udzielić bankowi.

A więc reasumując warto korzystać z usług jakie oferują nam banki, gdyż łatwo można zarobić bez ponoszenia większego ryzyka. Warto również dodać, że klienci banków posiadają ogromną wygodę, jaką jest możliwość dokonywania zakupów przy pomocy karty kredytowej. Co czwarty Polak w wieku od 18-35 lat deklaruje, iż korzysta systematycznie z możliwości jaką daje karta kredytowa. Coraz częściej nowo powstające banki, ale także te, które istnieją już na rynku dłuższy czas, lecz chcą dotrzymać kroku konkurencji, oferują szereg różnorodnych promocji i bonusów nowym i obecnym klientom. Są to najczęściej premie przyznawane za założenie konta w kwocie około 50 zł, pendrive i inne gadżety. Na popularności zyskują również – popularne ostatnimi czasy cashbacki, które polegają na tym, że za dokonane płatności za pomocą karty debetowej lub kredytowej otrzymujemy na swoje konto zwrot pieniędzy najczęściej wynoszący około 5%. Nowe promocje przyciągają coraz większą liczbę klientów, szczególnie młodych (zwłaszcza studentów), którzy mają możliwość założenia i prowadzenia bezpłatnie swojego własnego konta bankowego, które umożliwia im przechowywanie swoich najczęściej niewielkich zarobków, stypendiów czy kieszonkowych od rodziców. Banki starają się kierować swoje usługi właśnie do tej grupy docelowej, mając nadzieję, że gdy będą oni już generowali stałe dochody pozostaną przy usługach dotychczasowego banku i będą przynosili bankom stałe zyski.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930