Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Bezrobocie w Polsce i konsekwencje gospodarcze

Stopa bezrobocia w naszym kraju z roku na rok niebezpiecznie wzrasta. Coraz więcej młodych osób, często również dobrze wykształconych nie jest w stania znaleźć jakiejkolwiek pracy. Często winą takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednie dopasowanie kierunków na studiach do obecnego zapotrzebowania na rynku pracy. Młodzi ludzie kształcą się na kierunkach które nie wnoszą praktycznie nic do obecnej gospodarki kraju, a często ich wiedza jest wyłącznie teoretyczna. Uczelnie i szkoły nie przygotowują młodzieży do podjęcia w przyszłości pracy bowiem kształtowanie praktycznych umiejętności chodzi niestety na dalszy plan. Placówki edukacyjne nie są wyposażone w odpowiedni sprzęt, a wśród wykładowców brakuje praktyków zz danej profesji. Poza tym brakuje ścisłej współpracy pomiędzy szkołami, a przedsiębiorstwami czy też trzecim sektorem. Warto przyjrzeć się tutaj chociażby sposobom jakie wdrożono w takich krajach jak Austria i Niemcy. Zdecydowano się tam utworzyć ścisłe parterstwa, które zapewniały właśnie taką sieć współpracy.

Dzięki temu, iż pracodawca ma wpływ na kształcenia studentów otrzymuje on w późniejszym czasie gotowego, przygotowanego należycie do pracy pracownika. Innym skutecznym rozwiązaniem zapobiegającym bezrobociu, a tym samym stagnacji gospodarczej kraju jest prowadzanie rozwiązań z zakresu ekonomii społecznej. Takie podmioty poprzez realizację celów społecznych przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, a w konsekwencji znaczniejszemu ograniczeniu problemu bezrobocia. Co najważniejsze prace w tym przypadku otrzymują osoby wykluczone społecznie, które same nie odnalazłyby się na rynku pracy. Aby ekonomia społeczna mogła się rozwijać tak prężnie jak w najbogatszych krajach Europy Zachodniej niezbędne są działania wsparcia ze strony państwa. Póki co w naszym kraju takie wsparcie niestety nie ma jeszcze miejsca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930