Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Detekcja Gazu http://www.gfg.pl Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Własna działalność a praca na etacie / Pracujesz? Załóż też firmę!

23Czas spowolnienia gospodarczego to idealny moment dla osób, które posiadają pomysły na rozpoczęcie własnej działalności. W idealnej sytuacji są osoby, które równocześnie zatrudnione są na podstawie umowy o pracę przez swojego dotychczasowego pracodawcę. Dla takich ludzi własny biznes po godzinach pracy jest idealnym rozwiązaniem chociażby ze względu na znacząco niższe koszty płacone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obowiązkowa w takim przypadku jest jedynie płatność składki zdrowotnej, dzięki czemu łączne koszty to obecnie około dwustu pięćdziesięciu złotych miesięcznie. A i tak zdecydowaną większość tych kosztów możemy odliczyć od podstawy opodatkowania podczas corocznego rozliczenia PITa. Rozpoczęcie prowadzenia własnej firmy nie jest trudne. Pieniądze są potrzebne, jednak o wiele bardziej liczy się pomysł, własna praca oraz doświadczenie. Zarobki są jedynie ich efektem i zależą tylko od nakładu włożonych sił. Firma jest bowiem w całości uzależniona jedynie od nas i każdy dochód trafia do naszej kieszeni.

Często zdarza się, że osoby pracujące na etacie zarabiają zdecydowanie więcej prowadząc własny biznes – wtedy okazuje się, że firma w postaci działalności gospodarczej może zapewnić utrzymanie i możliwa jest rezygnacja z etatu. Praca staje się wtedy o wiele przyjemniejsza i daje zdecydowanie większe pieniądze. W końcu nie zakładamy własnej firmy tylko dla zasady – musi ona generować konkretne dochody tak, byśmy mieli za co żyć. Jednak własna działalność gospodarcza jest najczęściej wybierana przez osoby, które wiedzą, czego pragną i co lubią oraz chcą to wykorzystać w pracy zawodowej. Innym motywem jest często możliwość osiągnięcia wyższych zarobków dzięki własnemu doświadczeniu, niż oferuje firma w której jesteśmy zatrudnieni. Właśnie menedżerowie wysokiego szczebla są jednymi z najczęściej otwierających własny biznes osób. Wiedza i umiejętności gwarantują wtedy olbrzymi sukces finansowy i spore zarobki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930