Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Wpływ ceny na konsumenta

22Każdego dnia konsumenci podejmują wiele decyzji. Jedni kupują często inni bardzo rzadko jednak bez względu na to jak często kupują każdy z nich przed zakupem musi dokonać decyzji. Wpływa na nią wiele czynników, a jednym z nich bez wątpienia jest cena. To ona nie rzadko decyduje o tym czy klient kupi dany produkt. Cena to taki czynnik który może mieć bardzo silny wpływ na decyzje ale znajdziemy też ludzi u których nie ma ona większego znaczenia. Jak zauważył Kosenko i Rohtz (1988 rok ) pomimo, że istnieje wiele informacji o każdym z produktów, cena jest jedynym źródłem informacji które jest zawsze dostępne dla kupującego w miejscu zakupu. Wielu sprzedawców stosuje obniżkę cenową tzw. „sales promotion” co jest bardzo silnym bodźcem aktywizującym ( zwiększającym ) sprzedaż w danym okresie. Najczęściej obniżkę cenową można zaobserwować w supermarkecie, hipermarkecie. Z punktu widzenia przedsiębiorcy obniżka cenowa też ma mu wygenerować zyski aby jednak tak się stało należy zaznaczyć, że obniżona cena ( mniejszy zysk ) musi być zrekompensowany przez wyższą sprzedaż.

W takiej sytuacji możemy mówić o transakcji „win-win” czyli takiej w której obie strony są zadowolone: sprzedawca i klient. Właściciele sklepów stosują czesto również inteligentne sztuczki, które mają za pośrednictwem określenia określonej ceny wpłynąć na świadomość konsumenta w ten sposób, że będzie on miał wrażenie, iż dany produkt jest tańszy niż w rzeczywistości. W tym celu rezygnuje się z zaokrąglania cen do pełnym liczb, a stosuje się zasadę 0, 99. Kupujący widząc taką cenę będzie miał wrażenia niższych kosztów w z większym prawdopodobieństwem dokona zakupu danego produktu.

Podsumowując cena odgrywa dla znacznej większości konsumentów niebanalną rolę i sprzedaż wielu produktów a co za tym idzie ich popularność na rynku jest uwarunkowana ceną. Producenci i sprzedawcy ustalając ceny stosują w tym celu sprawdzone manipulacje psychologiczne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930