Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Wpływ płci na wysokość renty hipotecznej.

Nie jest wielką tajemnicą , że kobiety żyją znacznie dłużej niż mężczyźni , tak więc wysokość renty hipotecznej w przypadku kobiet będzie niższa , gdyż fundusz hipoteczny będzie zmuszony wypłacać takie świadczenie o wiele dłużej niż w przypadku mężczyzn. Oczywiście gdy renta hipoteczna jest wypłacana małżeństwu w tym przypadku decydujący będzie wiek kobiety. Bardzo dużo osób zastanawia się czy w przypadku gdy osoba która posiada spadkobierców również może pobierać rentę hipoteczną. Odpowiedź brzmi oczywiście , że tak. W takim przypadku jednak ważne jest , aby mieć świadomość , że mamy tak naprawdę do czynienia z odwróconą hipotekę , a więc osoba pobierająca rentę hipoteczną tak na prawdę bierze odwrócony kredyt. A w jaki sposób fundusz rozlicza się ze spadkobiercami ? Po śmierci osoby która pobiera rentę hipoteczną , fundusz określa jaki jest stopień zadłużenia spadkodawcy wobec instytucji finansowej – oczywiście wraz z należnymi odsetkami i przedstawia takie stanowisko rodzinie spadkodawcy. Mogą oni spłacić kredyt hipoteczny i zachować nieruchomość na własność dla siebie. W przypadku , gdy nie będzie ze strony rodziny spadkodawcy takiej woli nieruchomość zostanie sprzedana , lub zlicytowana – a różnica między wartością nieruchomości , a zadłużeniem rodziny spadkobierców zostanie przekazana właśnie im. Podsumowując , jeśli osoba posiadająca nieruchomość znajdzie się w skrajnie trudnej sytuacji finansowej renta hipoteczna może się okazać naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930