Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Paź    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Własna firma

  Remonter Drogowy Serwis i naprawa maszyn drogowych Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

Zainwestuj w własny rozwiń – uczęszczaj na szkolenia!

29Wiele osób zastanawia się nad tym, w co w obecnych czasach opłaca się inwestować, aby w dłuższej perspektywie czasowej inwestycja się zwróciła i zaczęła przynosić zyski. Wydaje się, że jedyną możliwą alternatywą jest tutaj inwestycja w rzeczy materialne czy otwarcie własnego biznesu. Nic jednak bardziej mylnego, najwięcej korzyści zarówno tych finansowych jak i pozafinansowych przynosi inwestycja w kapitał ludzki czyli wiedzę i umiejętności. Nie trzeba nikogo chyba przekonywać, iż w obecnych czasach pracownik kapitalista poszukuje pracownika, który potrafi wykonywać czynność przynoszącą przedsiębiorcy zyski a przy okazji posiada duże w tej specjalności doświadczenie. Wiadomo powszechnie, iż inwestycja w kapitał ludzki obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne. Tą pierwszą można dziś zdobyć na wielu specjalistycznych szkoleniach, studiach, czy kursach podyplomowych. Szkoły policealne, uczelnie wyższe czy formy szkoleniowe prześcigają się w swoich ofertach. W obecnych czasach istnieje potrzeba ciągłego dokształcania się i zdobywanie wiedzy, warto więc rozsądnie rozeznać ofertę poszczególnych placówek i wybrać tę odpowiednią.

Bardzo opłacalna jest dziś również inwestycja w języki obce. Możemy zapisać się na kursy językowe do szkół językowych, ale także poświęcić swój czas w domowym zaciszu na naukę języków. Wiedza w kapitał ludzki nie może jednak poprzestawać na wiadomościach teoretycznych, warto również poszukać pokrywających się z zapotrzebowaniem na rynku pracy kursów praktycznych. W cenie są dziś wszelkie umiejętności techniczne, które teoretycznie powinna zapewnić nauka w szkole zawodowej, niestety funkcjonowanie tych placówek w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Dzisiaj każdy uczeń czy student w trakcie podejmowanej nauki musi myśleć o poszerzaniu wiedzy i umiejętności także poza szkołą. Nie ominie to także pracownik zatrudnionego na etat, który stoi przed koniecznością uczestnictwa w wielu szkoleniach organizowanych często przez firmę w której pracuje.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930